10 Capsule Tchibo Cafissimo Caffe Crema Barista
Prețul inițial a fost: 23.00 lei.20.90 leiPrețul curent este: 20.90 lei.
Capsulele Tchibo Cafissimo Caffè Crema Barista aduc gustul rafinat al cafelei de specialitate direct acasă. Obținute din boabe 100% Arabica, aceste capsule sunt special concepute pentru a crea un Caffè Crema lung și catifelat, perfect compatibil cu sistemele Cafissimo, Caffitaly și BeanZ.
Calitatea superioară este asigurată de prăjirea tradițională la tambur, un proces lent care permite boabelor să își dezvolte pe deplin profilul aromatic. Această metodă oferă corpului cafelei o finețe remarcabilă și o cremă bogată, distinctivă.
Profilul aromatic al Caffè Crema Barista este echilibrat și complex. Veți sesiza note subtile, proaspete și fructate, ce echilibrează tăria medie a cafelei. Cu o intensitate de 3 din 6, este o alegere excelentă pentru cei care preferă o cafea fină, dar cu personalitate.
Fiecare pachet conține 10 capsule (80g), asigurând prospețimea de durată. Savurați rafinamentul unui barista în confortul propriei locuințe.
În stoc
| Cantitate | 10 capsule |
| Brand | Tchibo Cafissimo |
| Aromă/Variantă | Caffè Crema Barista |
| Compatibilitate | Sistem Tchibo Cafissimo / Caffitaly / BeanZ |
| Tip băutură | Caffè Crema fin, echilibrat, cu notă fructată |
| Intensitate | **3 din 6** |
| Dimensiunea ceştii | 125 ml |
| Greutate | 80 g (10 × 8 g) |
| Mod ambalare | Cutie cu 10 capsule |
| Ingrediente | Cafea prăjită și măcinată |
| Valori nutritive (100 ml) | Energie: 4 kJ / 1 kcal, Grăsimi: 0 g, Carbohidrați: 0 g, Proteine: 0.2 g, Sare: 0 g |
| Condiții de păstrare | A se păstra într-un loc uscat și răcoros. |

Caffissimo este sistemul de cafea dezvoltat de Tchibo, creat pentru a oferi o experiență autentică de cafea premium, rapidă și ușor de preparat. Folosind capsule individuale, Caffissimo combină tehnologia modernă cu tradiția prăjirii lente a cafelei Tchibo, garantând un gust intens, echilibrat și o cremă fină la fiecare ceașcă. Fie că preferi espresso, caffè crema sau cafea filtrată, sistemul Caffissimo ajustează automat presiunea și temperatura pentru rezultate perfecte. Capsule reciclabile și cafea certificată Rainforest Alliance fac din Caffissimo alegerea ideală pentru iubitorii de cafea de calitate și sustenabilitate.

✔ Compatibilitate 100% – capsule special concepute pentru aparatele Tchibo Cafissimo / Caffitaly, pentru extracție perfectă și aromă intensă la fiecare utilizare.
✔ Tehnologie de preparare pe presiune – sistemul Cafissimo folosește trei niveluri de presiune pentru espresso, caffè crema și cafea lungă, garantând o băutură perfect adaptată fiecărui gust.
✔ Cafea de origine controlată – boabe premium, atent selecționate din cele mai bune regiuni producătoare, pentru o experiență autentică.
✔ Aromă intensă și cremă bogată – extracție uniformă și echilibru perfect între corp, aromă și finețe.
✔ Sustenabilitate și prospețime – capsule sigilate ermetic, realizate din materiale reciclabile, pentru păstrarea aromei și protejarea mediului.

Tchibo este un brand german de renume internațional, recunoscut pentru calitatea excepțională a cafelei și pasiunea pentru inovație. De peste 70 de ani, Tchibo oferă o experiență completă a cafelei, de la selecția atentă a boabelor din cele mai bune plantații din lume până la prăjirea lor lentă și rafinată. Cu game variate precum Cafissimo, brandul combină tradiția și tehnologia modernă pentru a livra băuturi autentice, intense și pline de aromă. Tchibo înseamnă calitate, prospețime și sustenabilitate, aducând în fiecare ceașcă bucuria unei cafele perfecte, pregătite cu grijă și pasiune germană.








ANGELA D. (proprietar verificat) –
Perfect
Apetrii Alina (proprietar verificat) –
Super
Constantin Borza (proprietar verificat) –
perfect
Madalina (proprietar verificat) –
Perfectă dimineața.
Andreea Stroe (proprietar verificat) –
Super
Liliana Olaru (proprietar verificat) –
superba
Alina Roman (proprietar verificat) –
Gust plăcut nu foarte intens, pentru zilele mai puțin solicitante.
Anonymous (proprietar verificat) –
Cafea aromata, nu foarte tare.
Mihaela (proprietar verificat) –
Preferata mea
Elena S. (proprietar verificat) –
Are gust de ars
vlad t. (proprietar verificat) –
Soft dar aromata
Anonymous (proprietar verificat) –
Gust plăcut, aromat
Liliana Trif (proprietar verificat) –
Interesanta
Mihaela Leoreanu (proprietar verificat) –
Ok
CECILIA (proprietar verificat) –
fbun
Bogdan (proprietar verificat) –
Merită, gust plăcut
Floarea L. (proprietar verificat) –
O cafea fina si tare .
Constantin Borza (proprietar verificat) –
Buna
Angela danut (proprietar verificat) –
foartebuna